Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? Czy sprzedaż mieszkania jest wtedy możliwa?

Sprzedaż własnego mieszkania, które objęte jest kredytem hipotecznym to często poruszany temat na licznych forach prawniczych i w środowisku osób, które mają pojęcie w danej dziedzinie. Osoby, które lata temu zdecydowały się na hipotekę mogą po pewnym czasie zastanawiać się nad sprzedażą własnego lokum. Sprzedażą, która z kolei nie jest na pewno tak intuicyjna i prosta jak w przypadku zakupu mieszkania na gotówkę. O czym należy pamiętać sprzedając mieszkanie, gdzie współwłaścicielem nadal zostaje bank i czy można sprzedać mieszkanie z kredytem?

Sprzedaż mieszkania z kredytem jest możliwa

W momencie, kiedy podpisujemy długo wyczekiwaną umowę z deweloperem, oczekując na nowe mieszkanie, bądź kupujemy własne cztery ściany na rynku wtórnym raczej nie zastanawiamy się nad tym czy są możliwości na sprzedaż mieszkania wziętego w kredyt. Jako jednak właściciele mieszkania możemy rozporządzać swoim majątkiem zgodnie z naszą wolą, tak więc możliwy jest i wynajem i sprzedaż swojej własności. Sprzedaż mieszkania z kredytem jednak nie należy do większych wyzwań zwłaszcza jeśli wiemy co robić i zdajemy sobie sprawę z paru kroków, przez które należy przejść, aby skutecznie i zachowując wszystkie formalne aspekty przejść przez proces sprzedaży. Sprawdź jak przebiega sprzedaż nieruchomości z hipoteką w paru krokach. Nasza firma kupujemytwojem,pl chętnie pomożemy Ci w całym procesie

Sprzedaż mieszkania z hipoteką krok po kroku

1. Po pierwsze znajdź osobę, która będzie zainteresowana kupnem Twojego mieszkania

Ułatwieniem na pewno może okazać się skorzystanie z możliwości, jakie gwarantują biura nieruchomości, które na co dzień zawodowo uczestniczą w tego rodzaju transakcjach pomiędzy osobą kupującą, a sprzedającą swoje mieszkanie. Wybierz agencję nieruchomości, która będzie w stanie dopiąć wszystkich formalności i wesprzeć Ciebie w całym procesie. Możesz także skorzystać z możliwości pozyskania nowego nabywcy na własną rękę.

2. Sprzedaż mieszkania na kredyt wymaga także przygotowania odpowiednich formalności. Na Tobie jako na właścicielu mieszkania spoczywa obowiązek przygotowania odpowiedniej dokumentacji, na przykład przedstawienie aktualnego zadłużenia względem banku. W skrócie, należy przedstawić ile pozostało rat do pełnej spłaty kredytu.  Sprzedaż nieruchomości z hipoteką jest jak najbardziej możliwa i wystarczy przede wszystkim skompletować niezbędne dokumenty i przejść przez cały proces formalny.

3. Umowa oraz akt notarialny. Te dwa dokumenty to tak naprawdę podstawa jeśli chodzi o sprzedaż mieszkanie niezależnie czy mówimy o mieszkaniu na kredyt czy kupionym za gotówkę. W celu sprzedaży mieszkania z kredytem należy sporządzić umowę w formie aktu notarialnego, co jest przede wszystkim wygodne dla każdej ze stron.

4. Zaświadczenie o uregulowaniu zadłużenia będzie także konieczne jeśli interesuje Cię sprzedaż mieszkania na kredyt. Proces ten, choć na pozór wydaje się być skomplikowany to po bliższym zapoznaniu się z kwestiami formalnymi wydaje się być całkiem zbliżony do procesu sprzedaży mieszkania za gotówkę. Dlatego mając kredyt w banku jak najbardziej możliwa jest sprzedaż mieszkania i to za korzystne pieniądze.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!